TV, audio/video, fototehnika

Küsimus: Kui pika juhtmega saab Elioni TV ja netiühenduse veel tööle?08.10.2013

Soovin Elioni TV lisavaatajakoha (ja internetiühenduse) luua saunamaja kaminaruumi. Kui pika juhtmega seda veel teha saab? Mis oleks lahenduseks?

Vastus: Heigo-Aulemb Ensling, tehnikaekspert, Telia Eesti AS, https://pood.telia.ee

Elioni nutiTV lisavaatajakoht vajab võrgukaabliga ühendust, et teenus korralikult toimiks. Võrgukaabli CAT5 korral on maksimaalseks pikkuseks 100 meetrit.
Teine võimalus lisavaatajakoha ehitamiskes, on kasutada Comtrend vooluvõrgu adaptereid. Üks neist ühendatakse ruuteri juures vooluvõrku ning ühendatakse ruuterist väljuva võrgukaabliga. Teine seade läheb siis saunamajas seinakontakti ning sealt väljuv võrgukaabel ühendatakse digiboksiga. Ainuke piirav tingimus, et nii majas kui saunas olev seinapistik peavad olema samal vooluvõrgu faasil.