TV, audio/video, fototehnika

Küsimus: Miks on Elioni uuenenud NutiTV-s ära kadunud numbriklahvid?10.10.2013

Tere,
Miks on Elioni uuenenud NutiTV kasutajaliideses ära kadunud numbriklahvid? Suurema arvu kanalite puhul võtab kerimine nimekirja keskelt nimekirja teise otsa kümneid sekundeid aega.

Vastus: Heigo-Aulemb Ensling, tehnikaekspert, Telia Eesti AS, https://pood.telia.ee

Elion võttis kuulda paljude kasutajate tagasiside vana puldi kohta, et vana pult on liiga keeruline ja seal on liiga palju nuppe.
Uus pult on mugavalt ühe käe pöidlaga opereeritav ning lisaks on ka uues menüüs liikumine kiirem.
Numbrimälu on küll tore, aga alati lähevad kanalite nimekirjad paigast ära, kui operaator lisab juurde mõne kanali. Ja tavapäraselt lisanduvad uued kanalid vastava teema juurde, mitte aga kanalite nimekirja lõppu. Seega ka sellisel korral peab hakkama oma numbrimälu ümber õpetama. Kui ei ole kanalitel numbreid, ei pea ka oma pead numbrimäluga vaevama.
Siinkohal saan anda paar nippi, mis võimaldab kiiremini telekanalaite vahel liikuda.
Kahe viimasise telekanalite vahetus - üks vajutus TAGASI nupule.
Kiire liikumine ETV kanalile - kaks vajutust noolenupp vasakule.
Kui menüüs olla ETV peal, siis on võimalik liikuda nii üles kui allapoole, et leida otsitav kanal.
Ja alati on võimalik teha endale Lemmiklist oma lemmikkanalitest.