TV, audio/video, fototehnika

Küsimus: Mis võib viga olla, kui telerist digilehti külastades lülitub teler välja ja mõne aja möödudes jälle sisse?19.12.2013

Televiisor samsung F6400. Kui sirvin lehti netis, kõik ok. Kui tahan aga vaadata digilehti, mida olen tellinud, tuleb leht ette ja hiir kiilub kinni ja lülitab teleri välja ja natukese aja möödudes jälle sisse mõne kanali peale. Digilehti lugeda ei saa. Kas kõik on õige?

Vastus: Heigo-Aulemb Ensling, tehnikaekspert, Telia Eesti AS, https://pood.telia.ee

Nutitelerites olev veebi sirvik saab hakkama lihtsamate veebilehtede kuvamistega, aga täit funktsionaalust, nii nagu me tarbijatena olema harjunud kasutama arvutis või tahvelarvutis, hetkel neil veel ei ole.
Seega võib öelda, et teleri sirviku funktsionaalust ei saa kahjuks võrrelda arvuti või tahvelarvuti võimekusega.
Tellitud digilehtede lugemiseks tuleb kasutada ikka kas arvutit või tahvelarvutit-nutitelefoni. Põhjuseks, et need digilehed oskavad arvestada vaid arvuti ja nutitelefonide veebisirvikutega.
Kahjuks on teleri veebivõimekus hetkel veel arengustaadiumis.