Liiklus- ja sõidukikindlustus

Küsimus: Kui pikk on liiklusõnnetuses tekkinud kahju teatamise aeg kindlustusfirmasse?03.04.2018

Tere. Kui pikk on liiklusõnnetuses tekkinud kahju teatamise aeg kindlustusfirmasse?

Vastus: Lauri Potsepp, juhatuse liige, Eesti Liikluskindlustuse Fond; Eesti Kindlustusseltside Liit, www.lkf.ee, www.eksl.ee

Kindlustusjuhtumist tuleb kindlustusandjat viivitamata teavitada. Liikluskindlustuse juhtumi puhul tuleb see tähtaeg ka liikluskindlustuse seaduse § 37 lõikest 1. Kõikide kindlustusteenuste kohta tuleb see tähtaeg võlaõigusseaduse § 448 lõikest 1.