Liiklus- ja sõidukikindlustus

Küsimus: Kui ma registreerin sõiduki Leedu registrisse (mootorratas), siis kas ma saan sellele Eestis liikluskindlustust teha?10.04.2018

Tere. Kui ma registreerin sõiduki Leedu registrisse (mootorratas), siis kas ma saan sellele Eestis või Leedus liikluskindlustust teha? Teema selles, et mootorratas USA-st toodud ja on Leedu registris. Kuna Eesti nõuab tüübikinnitust, mida ei ole võimalik teha, siis oleks võimalus jätta sõiduk Leedu registrisse.
Äitäh

Vastus: Lauri Potsepp, juhatuse liige, Eesti Liikluskindlustuse Fond; Eesti Kindlustusseltside Liit, www.lkf.ee, www.eksl.ee

Eestis tegutseva kindlustusandjaga saab liikluskindlustuse lepingu sõlmida vaid Eesti liikusregistris oleva sõiduki suhtes. Kui mootorratas on Leedu registris, siis saab sellele teha vaid Leedus tegutseva kindlustusandja liikluskindlustuse.

Liiklusseaduse kohaselt peate liikluses kasutatava mootorsõiduk registreerima Eesti liiklusregistris viie tööpäeva jooksul pärast sõiduki Eestis kasutusele võtmist.