Liiklus- ja sõidukikindlustus

Küsimus: Kas liikluskindlustusandjal on kohustus teavitada liikluskindlustusvõtjat liikluskindlustuse lõppemisel?20.04.2018

Kindlustus oli oma nimele tehtud, auto omanik võttis auto registrist maha ilma mind teavitamata ja kindlustus läks ka kohe. Kas liikluskindlustusandja oleks pidanud mind teavitama, et kindlustus on maha võetud, kuna tegemist oli minu nimel kindlustusega tollele autole?

Vastus: Lauri Potsepp, juhatuse liige, Eesti Liikluskindlustuse Fond; Eesti Kindlustusseltside Liit, www.lkf.ee, www.eksl.ee

Kindlustusel ei ole kohustust teavitada kindlustusvõtjat liikluskindlustuse lepingu lõppemisest, kui leping lõppeb automaatselt sõiduki ajutisel kustutamisel liiklusregistrist. Mõistlik on eeldada, et sõiduki omanik teavitab ise kindlustusvõtjat sõiduki ajutisest kustutamisest.