Liiklus- ja sõidukikindlustus

Küsimus: Kas tagasinõuet saab ka osamaksetega tasuda ja kas lisandub intress?01.06.2018

Tere.
Toimus avarii, mina jäin süüdi. Kindlustus oli aegunud 10 päeva ehk siis kindlustust mul polnud. Saan aru, et kindlustus maksab kannatanule kulud kinni ja nõuab mult selle hiljem tagasi. Küsimus on, kas tagasimakset saab ka osamaksetega teha ja kas lisandub intress?

Vastus: Lauri Potsepp, juhatuse liige, Eesti Liikluskindlustuse Fond; Eesti Kindlustusseltside Liit, www.lkf.ee, www.eksl.ee

Kui liikluskindlustuseta autoga põhjustatakse kahju, siis hüvitab liikluskindlustuse kindlustusandja kannatanule kahju ja nõuab hiljem hüvitise kahju tekitajalt või kindlustuskohusega isikult tagasi.

Tavaliselt saab kindlustusandjaga kokku leppida, et tagasinõuet saab tasuda osade kaupa. Sellisel juhul võib, aga ei pruugi, kindlustusandja küsida intressi. Suhelge kindlustusandjaga, et tagasinõude maksmises kokku leppida.