Liiklus- ja sõidukikindlustus

Küsimus: Kas kindlustusselt tohib kasutada remondifirma nõusolekuta talle saadetud infot (remondipakkumist)?07.09.2018

Tere!
Olen automüügi ettevõtte tegevjuht. Tegime kindlustusele kalkulatsiooni (koos piltidega) ja pakkumise sõiduki remondiks (kasko).
Kindlustusettevõte kasutas meie pilte ja kalkulatsiooni konkureeriva pakkumise saamiseks.
Küsimus: kas kindlustusselt tohib kasutada meie nõusolekuta talle saadetud infot? (meie pole kindlustusseltsiga lepingulises suhtes)

Tänan

Vastus: Lauri Potsepp, juhatuse liige, Eesti Liikluskindlustuse Fond; Eesti Kindlustusseltside Liit, www.lkf.ee, www.eksl.ee

Kindlustusandja kohustus on selgeks teha kahju suurus. Sõiduki kahjustumisel on kahju suuruseks vähim mõistlik kulu sõiduki taastamiseks. Selleks, et vähim mõistlik kulu välja selgitada, on aegajalt vaja saada sõiduki taastamise kulu hinnang mitmelt remondiettevõttelt.

Kuivõrd küsimuses ei ole kõik osapooltevahelise suhte asjaolusid toodud (näiteks, kas esindate kannatanut teavet kindlustusele saates), ei saa anda Teie küsimusele ühest vastust. Pigem tundub, et kindlustusandja tohib kasutada Teie tehtud fotosid ja kalkulatsiooni kahju suuruse kindlakstegemiseks.