Liiklus- ja sõidukikindlustus

Küsimus: Kas kannatanul on õigus minult asendusauto kulu korvamist nõuda?18.10.2018

Toimus liiklusõnnetus, milles olin süüdi. Nüüd nõuab kannatanu minult nädalaks ajaks asendusauto hüvitamist. Isik ei kasuta autot töö jaoks. Kas tal on õigus seda sel juhul nõuda?

Vastus: Lauri Potsepp, juhatuse liige, Eesti Liikluskindlustuse Fond; Eesti Kindlustusseltside Liit, www.lkf.ee, www.eksl.ee

Asendusauto kulu hüvitamise kohustus sõltub väga paljudest üksikasjadest, eriti juhul, kui sõiduk ei olnud kannatanule vajalik tema majandus- või kutsetegevuseks või tööks. Näiteks võib kannatanu õigus asendusauto kulu hüvitisele sõltuda sellest, mis on kannatanu liikumisvajadus, kas kannatanu saab mõistlikult liikumiseks kasutada muid alternatiive jne.

Seega ei ole võimalik anda küsimusele – kas kannatanul on õigus asendusauto kulu nõuda – üldist vastust, mis on õige igas olukorras.