Liiklus- ja sõidukikindlustus

Küsimus: Kes hüvitab remondikulud, kas teelt välja sõitnud juht, kõrval istunud auto omanik või liikluskindlustuse fond?20.11.2018

Juht põhjustas avarii, sõitis teelt ära, rohkem auto polnud osalenud avariis. Sõiduki omanik oli autos kõrvalistmes. Nüüd auto vajab remondi. Kes hüvitab kulusid, kas avarii põhjustaja, auto omanik või liikluskindlustuse fond?

Vastus: Lauri Potsepp, juhatuse liige, Eesti Liikluskindlustuse Fond; Eesti Kindlustusseltside Liit, www.lkf.ee, www.eksl.ee

Juhtum, kus sõiduk sõidab teelt välja nii, et kahjustada saab vaid seesama sõiduk, ei ole liikluskindlustuse juhtum. Seega liikluskindlustuse kindlustusandja ega Eesti Liikluskindlustuse Fond seda kahju ei hüvita.

Kui sõidukil oli vabatahtlik sõidukikindlustus ehk kasko, siis hüvitab kõnealusel juhul kahju sõidukikindlustuse kindlustusandja.

Kui sõidukikindlustust ei olnud, siis saab auto omanik nõuda kahju hüvitamist kahju põhjustajalt.