Liiklus- ja sõidukikindlustus

Küsimus: Kui ostan sõiduki, mis on hiljuti läbi teinud avarii, siis kas liikluskahju võib tulla koos sõidukiga minu nimele?31.01.2019

Tere, soovin osta sõidukit, mis on teinud hiljuti avarii. LKF liikluskahjude kontroll näitab selle sõiduki vastutuse ulatuseks 100%, aga "summa on täpsustamisel või kahju ei hüvitata". Kui ma selle sõiduki ostan, siis kas liikluskahju võib tulla koos sõidukiga minu nimele?

Vastus: Lauri Potsepp, juhatuse liige, Eesti Liikluskindlustuse Fond; Eesti Kindlustusseltside Liit, www.lkf.ee, www.eksl.ee

Liikluskindlustuse registris on kindlustusjuhtumi juures teave, mis kuupäeval õnnetus juhtus ning sõiduki juht ja sõidukiga seotud isikud õnnetuse ajal. Seega, kui ostate sõiduki peale õnnetust, registreerite selle oma nimele, siis see õnnetus ei kajastu Teie kahjuajaloos. Küll jääb teave õnnetuse põhjustamisest sõiduki kahjuajalukku. Kindlustusmakse võib sõltuda nii isiku kui ka sõiduki kahjuajaloost.