Liiklus- ja sõidukikindlustus

Küsimus: Kas see seadus toimib, et puudega inimese liikluskindlustus on poole hinnaga?13.03.2019

Riigi teatajas on kirjas, et puudega inimesele on kindlustusfirma kohustatud andma 50% soodustust. Olen seda täna neljalt kindlustusfirmalt küsinud ja keegi ei tea sellest midagi. Võetakse vastamise aega ja peetakse nõu ülemustega. Kehtib see seadus siis või ei kehti? Või mõne kindlustaja juurest saab sellist soodustust, teiste juurest aga mitte? Kui see nii on, siis kust tavakodanik selle kohta infot saaks?

Vastus: Lauri Potsepp, juhatuse liige, Eesti Liikluskindlustuse Fond; Eesti Kindlustusseltside Liit, www.lkf.ee, www.eksl.ee

Seadus, millele küsimuses viitate enam ei kehti. Täna kehtivas seaduses ei ole sätet, mis kohustaks kindlustusandjat andma soodustust.

Kindlustusmakse suuruse ja asjaolud, millest see sõltub on iga kindlustusandja määrata. Mina ei tea, et mõni kindlustusandja pakuks puudega inimesele soodsamat liikluskindlustust.

Liikluskindlustuse makse arvutamiseks on mugav kasutada liikluskindlustuse fondi kalkulaatorit, vt https://www.lkf.ee/et/kalkulaator.