Liiklus- ja sõidukikindlustus

Küsimus: Kas LKF hüvitab kahju, kui mingi liiklusvahendiga on minu kinnistu piirdeaeda kahjustatud?24.07.2013

Avastasin, et minule kuuluva kinnitu piirdeaeda on mingi liiklusvahendiga kahjustatud. Kuidas peaks käituma, kas teavitama kõigepealt politseid? Olen kuulnud, et LKF on maksnud ka sellised kahjusi kinni, mille põhjustaja ei ole teada. Kuidas on kõige õigem käituda ja kelle poole pöörduda?

Vastus: Lauri Potsepp, juhatuse liige, Eesti Liikluskindlustuse Fond; Eesti Kindlustusseltside Liit, www.lkf.ee, www.eksl.ee

LKF hüvitab tundmatuks jäänud mootorsõidukiga tekitatud kahju liikuskindlustuse seaduses sätestatud ulatuses.

Teavitage juhtunust politseid ja esitage nõue LKF-ile (näiteks e-postiga aadressil lkf@lkf.ee). Teate politseile ja nõude LKF-ile võite esitada samaaegselt. Nõudes märkiga muu hulgas kogu teave, mis Teil juhtunust on (näiteks mis juhtus, mis ajal juhtus, millal juhtunu avastasite, kes võis kahju põhjustada, kas ja mida olete teinud kahju põhjustaja selgitamiseks). Samuti märkiga oma hinnang kahju suurusele ja võimalusel lisage fotod sündmuskohast ja kahjustunud varast.

Peale teate saamist võtab LKF Teiega ühendust asjaolude täpsustamiseks.