Liikluskoolitus

Küsimus: Kas ma pean enne lõppastme koolitust läbima ka pimedasõidu, kui juhiload sain 2011 aastal?28.04.2014

Tere!
Olen saanud juhtimisõiguse maanteeameti poolt 30.09.2011. Kas ma pean enne lõppastme koolitust läbima ka pimedasõidu?

Vastus: Henn Rebane, autoinsener, teooria- ja sõiduõpetaja, OÜ Autosõit Tallinna autokooli direktor, Autosõit OÜ, www.autosoit.ee

Pimedasõidu koolituse peavad autokoolis enne lõppastme koolitust läbima need, kes lõpetasid autokooli (tunnistuse väljastamise kuupäev) pärast 01.10.2011, kui tunnistusel puudub märge pimedasõidu koolituse läbimise kohta.

Kuna olete juhtimisõiguse saanud 30.09.2011, siis on Teie koolitunnistus väljastatud tõenäoliselt varem ja pimedasõidu koolituse läbimine enne lõppastme koolitust ei ole Teie jaoks kohustuslik.