Liikluskoolitus

Küsimus: Kas 16-aasta vanuselt võib omada juba algaja lube?11.09.2014

16 a vanuselt võib omada juba algaja lube? Kas täiskasvanuks saades tuleb ka mingid eksamid uuesti teha või toimub ainult lubade vahetus?

Vastus: Henn Rebane, autoinsener, teooria- ja sõiduõpetaja, OÜ Autosõit Tallinna autokooli direktor, Autosõit OÜ, www.autosoit.ee

Piiratud juhtimisõigusega juhilubade vahetamisel esmaste juhilubade vastu tuleb sooritada Maanteeameti liiklusregistris teooria- ja sõidueksam. Teooriaeksamit saab sooritada mitte varem, kui 6 kuud ja sõidueksamit mitte varem, kui 3 kuud enne 18 aastaseks saamist.