Liikluskoolitus

Küsimus: Kas lõppastme koolituse jaoks on mingi tähtaeg?31.05.2011

Tere!
Esmaste juhilubade (vahtralehe) tähtaeg saab sügisel täis. Kui lõppastmekoolitust selle aja sees ära ei tee, kas siis tuleb uuesti eksamitele minna, et uued esmased load saada?
Tänud ette!

Vastus: Henn Rebane, autoinsener, teooria- ja sõiduõpetaja, OÜ Autosõit Tallinna autokooli direktor, Autosõit OÜ, www.autosoit.ee

Lõppastme koolitus on ette nähtud läbida 23 kuu jooksul alates esmase juhiloa saamisest. Esmast juhiluba alates 1. juulist lõppastme koolituseta uuesti ei väljastata, kuna koos esmase juhiloa kehtivuse lõppemisega muutub kehtetuks juhtimisõigus. Kui esmane juhiluba ei ole vahetatud 12 kuu jooksul selle kehtetuks muutumisest, tuleb taotleda uuesti esmane juhtimisõigus ning selle saamiseks on vaja sooritada teooria- ja sõidueksam liiklusregistris.

Lõppastme koolitus on võimalik läbida ka suvel sõltumata ilmast ja libedasõit viiakse läbi aastaringsel libedarajal. Eestis on aastaringseid libedaradasid neli ning aega kulub koolituse läbimiseks tavaliselt 1-2 päeva.