Liikluskoolitus

Küsimus: Kas ma tohin üksi sõita, kui on läbitud autokool ja käes B-kategooria mootorsõidukijuhi koolituskursuse tunnistus?19.11.2014

Kui mul on läbitud autokool ja mul on käes b-kategooria mootorsõidukijuhi koolituskursuse tunnistus, kas sellega tohib enne ARK-i minekut sõita iseseisvalt ilma juhendajata?

Vastus: Henn Rebane, autoinsener, teooria- ja sõiduõpetaja, OÜ Autosõit Tallinna autokooli direktor, Autosõit OÜ, www.autosoit.ee

B-kategooria mootorsõidukijuhi tunnistus on dokument, mis kinnitab vastava kvalifikatsiooni omandamist, kuid ei anna õigust iseseisvalt sõidukit juhtida. Lubatud on tunnistuse olemasolul vaid liiklusregistri eksamieelne sõidupraktika koos sõiduõpetaja või juhendajaga.