Liikluskoolitus

Küsimus: Säästlik sõit automaatkäigukastiga09.06.2011

Soov teha Tartus libedussõitu automaatkäigukastiga. Kuid ei ole Tartus sõitnud, üldse suures linnas. Tahaksin küsida kas säästlik autosõit toimub ka automaatkäigukastiga. Suur hirm suures linnas sõita.

Vastus: Henn Rebane, autoinsener, teooria- ja sõiduõpetaja, OÜ Autosõit Tallinna autokooli direktor, Autosõit OÜ, www.autosoit.ee

Hirmu koolituse ees ei tasu kindlasti tunda. Kui sõiduki juhtimise kogemus on olemas, siis koos instruktoriga saate ka Tartus sõitmisega kindlasti hakkama. Võibolla selgub, et see ei olegi nii keeruline ja edaspidi jätkub julgust ka ise suurde linna autoga tulla.

Lõppastme koolitusele registreerimisel on võimalik valida mitme erineva variandi vahel ja kui tavaliikluses kasutate siduripedaalita (automaatkäigukastiga) autot, siis on otstarbekas läbida ka koolitus sellise sõidukiga. Valides lõppastme koolituse automaatkäigukastiga sõidukiga, läbitakse kõik koolitusetapid sellise sõidukiga.