Liikluskoolitus

Küsimus: Kas õuealal tohib signaalitada06.07.2011

Tupiktänav on kitsas, sõidan oma hoovist välja ja lahkun hetkeks autost, et väravaid sulgeda. Kas kannatamatul naabril on õigus mulle signaali anda igal ajal (hommikul, päeval, õhtul)
Ette tänades
K

Vastus: Henn Rebane, autoinsener, teooria- ja sõiduõpetaja, OÜ Autosõit Tallinna autokooli direktor, Autosõit OÜ, www.autosoit.ee

Helisignaali andmine on reguleeritud liiklusseadusega: Helisignaali võib juht anda vaid ohu tekkimisel ja väljaspool asulat ka liikleja tähelepanu äratamiseks.

Antud olukorras naaber helisignaali anda ei tohiks aga kui jätsite oma auto põiki teele, siis on mulle tema pahameel arusaadav. Kui pargite oma sõiduki (just selline mõiste iseloomustab liiklusseaduse alusel Teie tegevust liikluses värava sulgemise ajal) ettenähtud korras paralleelselt teega ja naaber kenasti mööda mahub, siis vaevalt ta enam signaalitama hakkab.