Liikluskoolitus

Küsimus: Kas B-kategooria lubadega võib sõita 125cc mootorrattaga?30.03.2015

Küsimus on läbi käinud, aga seadused muutuvad. Kas B-kategooria lubadega võib sõita 125cc mootorrattaga? Ette tänades.

Vastus: Henn Rebane, autoinsener, teooria- ja sõiduõpetaja, OÜ Autosõit Tallinna autokooli direktor, Autosõit OÜ, www.autosoit.ee

Kaherattaline sõiduk, mille mootori töömaht on 50-125 cm² on mootorratas ja selle juhtimiseks peab olema A- kategooria (sobib ka A1-kategooria) mootorsõiduki juhtimisõigus. B-kategooria juhiloaga tohib juhtida AM-kategooria sõidukit ehk mopeedi.