Liikluskoolitus

Küsimus: Kas automaatkasti juhiload laienevad ka pool-automaatkastile (sidurita auto, käiguvahetus roolilt nuppudega)?30.03.2015

Kui mul on automaatkasti juhiload, kas need laienevad ka pool-automaatkastile (sidurita auto, käiguvahetus roolilt nuppudega)?

Vastus: Henn Rebane, autoinsener, teooria- ja sõiduõpetaja, OÜ Autosõit Tallinna autokooli direktor, Autosõit OÜ, www.autosoit.ee

Minu andmetel ei väljastata juhilubasid märkega automaatkäigukast vaid juhilubadele kantakse lahtrisse 12 kood 78, mis tähendab, et isik võib juhtida ainult siduripedaalita (sidurihoovata) sõidukit. Kuidas toimub käiguvahetus kas automaatselt, nuppudega või elektrooniliselt ei oma seejuures tähtsust.