Liikluskoolitus

Küsimus: Kas saan autokooli sõidueksami sooritada Eestis, kui teooria olen teinud juba Saksamaal?11.05.2015

Tere,
Ma olen praegu veel Saksamaal ja hakkasin siin autokoolis käima, mul on siin teoreetiline eksam ka juba tehtud ja kõik muu on ka valmis, vaja veel ainult söidueksam teha. Kas on võimalik, et saan ainult sõidueksami teha Eestis, kui kõik paberid Eestis ette näitan, kuna ma vist pean ennem tagasi Eestisse tulema kui jõuan sõidueksami ära teha?

Vastus: Henn Rebane, autoinsener, teooria- ja sõiduõpetaja, OÜ Autosõit Tallinna autokooli direktor, Autosõit OÜ, www.autosoit.ee

Minu andmetel juhilubade taotlemiseks eksameid mitmes riigis teha ei saa. Vastavad eksamid juhtimisõiguse taotlemiseks tuleb sooritada riigis, kus juhikandidaat elab ehk millise riigi elanike registris ta on. Tulles tagasi Eestisse saate siin sooritada eksamid, kui olete vähemalt pool aastat olnud Eesti elanike registris.