Liikluskoolitus

Küsimus: Juhiload kehtetud ja lõppastme koolitus21.07.2011

Tere! Juhtus siis nii, et aprilli keskpaigas peatati mul juhtimisõigus kuni 20. juulini, aga 10. juunil aegusid mul esmased juhiload. Kas või mida ma pean selleks tegema, et uuesti rooli saaksin. Aitäh!

M

Vastus: Henn Rebane, autoinsener, teooria- ja sõiduõpetaja, OÜ Autosõit Tallinna autokooli direktor, Autosõit OÜ, www.autosoit.ee

Kuna juhiload on kehtetud, siis sõidukit praegu Te kindlasti juhtida ei tohi. Edasine sõltub väga paljudest juriidilistest nüanssidest, mida oskavad Teile tõenäoliselt selgitada juristid. Lihtsaima variandina soovitan kõigepealt pöörduda Maanteeameti liiklusregistri poole ja sealt peaksite saama selgituse, mida teha ja kuidas toimida edasi. Võimalik on, et Teil tuleb taotleda uuesti esmane juhtimisõigus.