Liikluskoolitus

Küsimus: Kas läbi õueala võivad läbi sõita C-kategooria veoautod?27.10.2015

Õueala märgiga tee viib mitte ainult elamurajooni, vaid ka saekaatri juurde, kuhu tihti tulevad C kategooria veokid (puitmaterjale maha laadimas ja peale võtmas). Kas nii ikka tohib? Kuna tee on kitsas, on talvel olnud olukord, et rekka jäi kinni, siis osa elanikke ei pääsenud koju.

Vastus: Henn Rebane, autoinsener, teooria- ja sõiduõpetaja, OÜ Autosõit Tallinna autokooli direktor, Autosõit OÜ, www.autosoit.ee

Liiklusmärk "Õueala" ei keela C-kategooria sõidukiga sellele sõitu, kuid ei luba seal sõidukit parkida. Koorma laadimine on sõiduki peatamine. Kui objektile sõitmiseks puudub teine juurdesõidutee, siis tulebki kasutada õueala teed.

Liiklust mingil maaalal korraldab maa omanik ja täiendavate küsimuste korral pöörduge maa (õueala) haldaja poole.