Liikluskoolitus

Küsimus: Kas õuealal peab kandma kiivrit?12.09.2011

Tere,
Kas õueala peab ka kindlasti kandma kiivrit?
Tänan vastuse eest!

Vastus: Henn Rebane, autoinsener, teooria- ja sõiduõpetaja, OÜ Autosõit Tallinna autokooli direktor, Autosõit OÜ, www.autosoit.ee

Liiklusseaduse § 30 Turvavahendite kasutamine ütleb sealhulgas:
(4) Mootorrattaga ja mopeediga sõitmisel peab sõitja kandma kinnirihmatud motokiivrit.
(6) Teel jalgrattaga ja pisimopeediga sõitmisel peab alla 16-aastane sõitja kandma kinnirihmatud jalgratturikiivrit.

Kuna ka õueala on tee (tee on jalakäijate või sõidukite liiklemiseks avatud rajatis või maaomaniku poolt liikluseks ettenähtud muu ala), siis on seal kiivri kandmine kohustuslik.