Liikluskoolitus

Küsimus: Uued juhiload ootavad, kuid järgi ei saa minna, kas võin sõit?19.09.2011

Tere
Mul lõppesid kahe-aastased juhiload ära 15.09.2011. Uued juhiload on ARK-s aga ma pole neile veel järele jõudnud minna kuna asun teises riigis. Kas mul on siis juhtimisõigus peatatud niikauaks kuni ma juhilubadele järgi lähen?

Vastus: Henn Rebane, autoinsener, teooria- ja sõiduõpetaja, OÜ Autosõit Tallinna autokooli direktor, Autosõit OÜ, www.autosoit.ee

Minu arusaamist mööda puudub Teil kehtiv juhiluba, kuna seda ei ole väljastatud. Teie juhtimisõigus taastub juhiloa väljastamisega. Liiklusseaduse alusel Te juhiloa kättesaamiseni sõidukit Eestis juhtida ei tohi, samuti puudub Teil sõiduki juhtimise õigus välismaal.