Liikluskoolitus

Küsimus: Kas värske C-kategooriaga võin töötada EU-s?09.10.2011

Tere
B-kategooria on käes, plaan minna märtsis C-kategooria koolitusele. Kui koolitus läbi ja eksamid õnnestuvad, kas tohin töötada EU-s palgasaajana veoautojuhina?

Vastus: Henn Rebane, autoinsener, teooria- ja sõiduõpetaja, OÜ Autosõit Tallinna autokooli direktor, Autosõit OÜ, www.autosoit.ee

Tere!

C-kategooria juhtimisõiguse taotlemiseks peab B-kategooria juhtimisõigus olema olnud vähemalt 1 aasta (arvestamata esmast juhtimisõigust). Kui C-kategooria juhtimisõigus on käes, tuleb läbida lisaks 70-tunnine ametikoolitus. Mõnedes koolides võib olla võimalik läbida mõlemad koolitused samaaegselt. Need kaks koolitust on eelduseks töötamiseks kutselise autojuhina veoste veol.