Liikluskoolitus

Küsimus: Kas saan teha sõidutunnid teises autokoolis automaatkäigukastiga?18.10.2011

Autokoolis teen B-kategooria algaja juhilube. Õppesõit ei tule välja manuaalkäigukastiga, tahaksin sõita automaatkäigukastiga, kuid see kool, kus ma käin, ei paku sellist teenust. Kas on võimalik, et teooria tunnid teen oma autokoolis, aga ettenähtud sõidutunnid mujal (õpin automaatkäigukastiga)?

Vastus: Henn Rebane, autoinsener, teooria- ja sõiduõpetaja, OÜ Autosõit Tallinna autokooli direktor, Autosõit OÜ, www.autosoit.ee

See on võimalik, kui Teie autokool on sellega nõus. Selleks tellib teie autokool (või tellite ise Teie praeguse kooli nõusolekul) sõiduõppe kursuse koolitaja käest, kellel on vastav sõiduk ja vajaliku kvalifikatsiooniga sõiduõpetaja olemas. Sõidueksami võtab vastu harilikult sellisel juhul Teie autokooli esindaja, kui ei ole kokku lepitud teisiti.