Liikluskoolitus

Küsimus: Kas trammiteel vasakpööret ootavale sõidukile peab teed andma?14.02.2012

Ma ei ole leidnud liiklusalastele küsimustele sobivat foorumit - seega küsiks nõu.
Uue liiklusseaduse järgi peaks vastutulevad sõidukid andma teed trammiteel vasakpööret ootavatele sõidukitele.
Selline olukord on igapäevane Pärnu maanteel, kus Liivalaia poolt tulevad kesklinna poole sõitvad sõidukid ootavad võimalust vasakpöördeks Tõnismäe tänavale.
Kuid mingit "tee andmist" ma ei ole sellel ristmikul vasakpöörde võimalust oodates küll kunagi täheldanud.

Või olen ma uuest liiklusseadusest valesti aru saanud?

Vastus: Henn Rebane, autoinsener, teooria- ja sõiduõpetaja, OÜ Autosõit Tallinna autokooli direktor, Autosõit OÜ, www.autosoit.ee

Liiklusseadusest olete aru saanud õigesti, kuid antud ristmikul ei ole vastusõitjal kohustust vasakpöörde sooritajat läbi lasta. See kohustus on siis, kui vasakpööret tehakse trammiteelt, kuid Teie poolt kirjeldatud ristmikul tuleb teha vasakpööre trammitee kõrvalt, kolmandalt sõidurajalt. Seda kohustab liiklusmärk 53 "Sõidurajad ja -suunad", mis paikneb mõnikümmend meetrit enne ristmikku.