Liikluskoolitus

Küsimus: Mis kategooria juhiluba nõuab sõiduk, mille registrimass on 3500 kg?28.02.2012

Tere!
Mis lubasid eeldab sõiduk Ford Transit, mille täismass on 3995 kg, registrimass 3500 kg ja sõiduki kategooria on N2? Olen uurinud seda küsimust, aga olen saanus erinevaid vastuseid.

Vastus: Henn Rebane, autoinsener, teooria- ja sõiduõpetaja, OÜ Autosõit Tallinna autokooli direktor, Autosõit OÜ, www.autosoit.ee

Tänase seisuga võib antud sõidukit, kui selle registrimassiks on määratud kuni 3500 kg, juhtida B-kategooria mootorsõiduki juht. Olukord muutub varsti lähtudes liiklusseaduse §264 lg 3 nõuetest:

B-kategooria mootorsõiduki juhtimisõigusega isik võib 2016. aasta 1. jaanuarini juhtida C-kategooria mootorsõidukit, mis on kantud enne käesoleva seaduse jõustumist liiklusregistrisse, tingimusel, et mootorsõiduki registrimass ei ületa 3500 kg või sama mootorsõidukit koos kerghaagisega.