Liikluskoolitus

Küsimus: Kas lubade taotlemisel on piirvanust ja kas eakas inimene saab veel juhtimisega hakkama?12.03.2012

Tere,
Kas lubade taotlemine 58-aastaselt on võimalik? Kui jah, siis mis on Teie arvamus ja kogemus sellises vanuses algajatest juhtidest?
Tänan

Vastus: Henn Rebane, autoinsener, teooria- ja sõiduõpetaja, OÜ Autosõit Tallinna autokooli direktor, Autosõit OÜ, www.autosoit.ee

Juhilubade taotlemise eelduseks on igati hea tervis. Alustada tuleks perearstist ja võtta temalt vastav tõend. Kui tervis on korras ning piisav soov selleks olemas, võib asuda õppima. Kui kaua võtavad õpingud aega ja kui palju kulub sõidutunde, on raske ette arvata. See selgub õpingute käigus aga tõenäoliseks mahuks pakun lisaks teooriakursusele 60-70 sõidutundi. Õpingute käigus on võimalik valida, kas läbida õpe tavalise või automaatkäigukastiga sõidukiga.

Vanuselisi piiranguid õppimisel ei ole. Meie autokooli kõige eakam õpilane on seni olnud 79 aastane ja 81 aastaselt läbis ta lõppastme koolituse. Head pealehakkamist!