Liikluskoolitus

Küsimus: Kas sõiduõpetaja võib olla teistest autokoolist?19.03.2012

Teen B-kategooria juhilube ning sooviksin vahetada oma sõiduõpetajat. Küll aga pole antud autokoolis rohkem õpetajaid ning sellest ka küsimus, kas on võimalik sooritada teooria ühes ning sõidutunnid ja eksam teises autokoolis mõne teise sõiduõpetaja juhendamisel?

Vastus: Henn Rebane, autoinsener, teooria- ja sõiduõpetaja, OÜ Autosõit Tallinna autokooli direktor, Autosõit OÜ, www.autosoit.ee

Teoreetiliselt on võimalik teha sõite ka teises autokoolis, kuid koolitajad peavad selles eelnevalt omavahel kokku leppima. Kui sellist kokkulepet ei saavutata, siis on õpilasel võimalik vahetada autokooli ja läbida sõidukursus ning muud veel läbimata õppeteemad teises autokoolis.