Liikluskoolitus

Küsimus: Kas saan õigesti aru, et B-kategooria juhiloa taotlemiseks on riigilõiv 89,46 eurot?22.03.2012

Tahan minna ARK-sse teooria- ja sõidueksamit tegema, et saada B-kategooria juhiload.
Kas peale eksamite riigilõivude eest tuleb maksta veel lisaks juhtimisõiguse taotlemise eest?

Selline rida Maanteeameti kodulehel: Juhtimisõiguse taotlejal tuleb B-kategooria juhiloa taotlemiseks Rahandusministeeriumi kontole maksta riigilõivu 89,46 eurot (1400 kr), milles sisaldub tasu nii juhiloa kui ka teooria- ja sõidueksami eest.

Vastus: Henn Rebane, autoinsener, teooria- ja sõiduõpetaja, OÜ Autosõit Tallinna autokooli direktor, Autosõit OÜ, www.autosoit.ee

Olete oma küsimusele ka ise sisuliselt vastanud. Riigilõivus sisaldub tasu nii juhiloa kui ka teooria- ja sõidueksami eest. Nimetatud tegevust loetaksegi juhtimisõiguse taotlemisks. Riigilõivu tuleb tasuda täiendavalt vaid siis, kui teooria- ja/või sõidueksamit tuleb ebaõnnestumise tõttu sooritada korduvalt.