Liikluskoolitus

Küsimus: Kas 2010. aastal lõpetatud autokooli tunnistusega saab minna juhilubade eksamile?23.04.2012

Tere,

Läbisin autokooli ja sealsed eksamid 2010. aastal, kuid ei ole veel käinud ARKi eksameid sooritamas. Küsimus olekski, et kas autokooli tunnistus on veel kehtiv ning kas mul oleks sellega võimalik minna ARKi eksameid sooritama või tuleb läbida mingisugused lisakoolitusi sõltuvalt uuest liiklusseadusest?

Vastus: Henn Rebane, autoinsener, teooria- ja sõiduõpetaja, OÜ Autosõit Tallinna autokooli direktor, Autosõit OÜ, www.autosoit.ee

Teie autokooli tunnistus on kehtiv ja selle alusel võite end registreerida liiklusregistri eksamitele. Seadusest tulenevalt Teil täiendavaid koolitusi vaja läbida ei ole, kuid teooriaeksamil peate tundma täna kehtivaid liiklusreegleid. Enne sõidueksamit soovitan võtta täiendavalt sõidutunde.