Liikluskoolitus

Küsimus: Kui enne lubade tähtaega ei tee libedasõitu, kas siis jään lubadeta?04.06.2012

Mul on B-kategooria, aga libedasõit tegmata. Kui mu load lõpevad novembris 2012 ja ma pole libedasõitu teinud, kas kaotan siis load? Kui kaua läheb aega peale libedasõidu tegemist uute lubade kattesaamiseks? Kas on võimalik teha ka kiirlube ja palju see maksab?

Vastus: Henn Rebane, autoinsener, teooria- ja sõiduõpetaja, OÜ Autosõit Tallinna autokooli direktor, Autosõit OÜ, www.autosoit.ee

Juhiluba kaotab kehtivuse sellele märgitud päeval. Esmast juhiluba saab juhiloa vastu vahetada ainult pärast lõppastme koolituse läbimist.
Uute juhilubade väljastamise tähtaeg on kuni 10 päeva. Tallinnas on võimalik juhiloa valmistamine ka kiirkorras ja sellise toimingu tingimused leiate Maanteeameti kodulehelt:
http://www.mnt.ee/index.php?id=10644