Liikluskoolitus

Küsimus: Kas A1-kategooria sõidukit tohib juhtida B-kategooria juhiloaga?04.06.2012

Tere,

Mul on selline küsimus, et kas B-kategooria juhilubadega tohib juhtida A1-kategooria 125 kuubikulist motorollerit?
Plaan küll endale soetada, kuid ei tea, kas tohib B-kategooriaga juhtida 125 kuubikulist rollerit ning veel, et kas 125 kuubikuline motoroller läheb A1-kategooria alla ?

Vastus: Henn Rebane, autoinsener, teooria- ja sõiduõpetaja, OÜ Autosõit Tallinna autokooli direktor, Autosõit OÜ, www.autosoit.ee

Kui kaherattalise mootorsõiduki mootori töömaht on 125 kuupsentimeetrit, siis on tegemist mootorrattaga ja sellise sõiduki juhtimiseks peab olema vähemat A1 kategooria juhiluba. B-kategooria juht tohib lisaks B-kategooria sõidukile juhtida AM kategooria sõidukit ehk mopeedi.