Liikluskoolitus

Küsimus: Kui esmased juhiload kaotasid kehtivuse, kaua on mul aega koolituse läbimiseks?11.06.2012

Tere! Minu esmased juhiload kaotasid kehtivuse aprillikuus. Märkasin seda alles nüüd juunis. Tänanseni on mul lõppastmekoolitus läbimata, kuna kohe ei ole selleks raha võtta. Sooviksin teada, kui kaua on mul aega koolituse läbimiseks ja lubade vahetamiseks, ilma et peaksin uuesti esmaseid juhilube taotlema?
Ette tänades vastuse eest!

Vastus: Henn Rebane, autoinsener, teooria- ja sõiduõpetaja, OÜ Autosõit Tallinna autokooli direktor, Autosõit OÜ, www.autosoit.ee

Kõigepealt teadmiseks, et Teie poolt edastatud informatsiooni kohaselt puudub hetkel Teil sõiduki juhtimise õigus ja sõiduki rooli Te istuda ei tohi.
Lõppastme koolituse saate läbida ühe aasta jooksul alates esmaste juhilubade kehtetuks muutumisest ja seejärel saate taotleda uue juhiloa. Kui juhiluba on kehtetu üle aasta, tuleb Maanteeameti liiklusregistris sooritada teooria- ja sõidueksam ning siis saate uuesti esmase juhtimisõiguse.