Liikluskoolitus

Küsimus: Kaua võib teha autokooli eksameid?20.07.2012

Tere,
Ma sooviks teada, kaua võib teha autokooli eksameid? Ja kas see kehtib kõigis autokoolides? Mul endal jäi autokool pooleli isiklikel põhustel, mul jäi ainult eksamid teha ja sellest on möödas natuke üle aasta. Kui ma tahan uuseti autokooli minna, kas ma pean siis uusesti maksma?

Vastus: Henn Rebane, autoinsener, teooria- ja sõiduõpetaja, OÜ Autosõit Tallinna autokooli direktor, Autosõit OÜ, www.autosoit.ee

Riiklikult on reguleeritud koolituse üldpõhimõtted nagu minimaalne teooria- ja sõidutundide arv, koolituse läbiviimise minimaalne aeg jms. Ülejäänu korraldamises on koolitajal suhteliselt vabad käed, peaasi, et inimene saaks liikluses hakkama.

Arvestades, et Teie paus õppimises on üle aasta, siis koolitus tuleb Teil lõpetada vastavuses uue õppekavaga ja läbida tuleb ka nüüd nõutavad lisakoolitused. Kas ja kui palju läheb Teile koolituse lõpetamine nüüd maksma, seda selgitab kõige täpsemalt Teie koolitaja.