Liikluskoolitus

Küsimus: Kuidas saan minna lõppastme koolitusele, kui selleks vajalik autokooli tunnistus on kadunud?30.08.2012

Tere.
On plaan minna lõppastme koolitusele. Lugesin, et vajalikud dokumendid on juhiluba ja autokooli tunnistus. Aga kui autokooli tunnistus on kadunud, kas pean uuesti mingid eksamid tegema või saan ilma selleta ka minna lõppastme koolitusele?

Vastus: Henn Rebane, autoinsener, teooria- ja sõiduõpetaja, OÜ Autosõit Tallinna autokooli direktor, Autosõit OÜ, www.autosoit.ee

Autokooli tunnistus on vajalik lõppastme koolituse vormistamiseks. Kui autokooli tunnistus on kadunud, siis tuleb vormistada selle duplikaat autokoolis, kus läbisite koolituse või väljastab koolitaja tunnistuse lõppastme koolituse läbimise kohta. Seega ei ole lõppastme koolitusele asudes koolitunnistuse esitamine kohustuslik, kui tõendate, et Teil on läbitud esmaõppe algastme pimeda aja koolitus (juhul, kui autokool lõpetati pärast 30.09.2011).