Liikluskoolitus

Küsimus: Kui vana pean olema, et saada mootorratta load?17.10.2012

Ma sain hiljuti 14-aastaseks ja suurem osa minust vanemaid sõpru on teinud omale load mopeedi jms sõduvahendite juhtimiseks. Kui vana ma peaks olema, et saada load näiteks krossimootorratta või võidusõidumootorratta juhtimiseks?

Vastus: Henn Rebane, autoinsener, teooria- ja sõiduõpetaja, OÜ Autosõit Tallinna autokooli direktor, Autosõit OÜ, www.autosoit.ee

14-aastaselt on võimalik Maanteeameti liiklusregistris taotleda AM kategooria (mopeedi) juhtimisõigust ja 16-aastaselt A1 kategooria (väikese mootorratta) juhtimisõigust. Mõlema kategooria saamiseks tuleb läbida eelnevalt koolitus autokoolis (tõenäoliselt alates kevadest).

Millise kategooria alla konkreetne sõiduk kuulub, sõltub juba selle sõiduki tehnilistest omadustest.