Liikluskoolitus

Küsimus: Kas autokooli minekuks vajaliku tervisetõendi saab üksnes oma perearstilt?18.10.2012

Tere,
Tahaks minna autokooli, aga vaja oleks tervisetõendit. Kuna elan ise Eesti ühes otsas ja perearst hoopis teisel pool Eestit ning sinna ma ei jõua kohe kuidagi. Nii et mul on selline küsimus, et kas autokooli tervise tõendi saamiseks on olemas ka muid võimalusi näiteks mõni eriarst, kellel on veel õigus peale perearsti vastavat tõendit väljastada, mõni meditsiiniasutus, kus oleks vastava litsentsiga inimesed või äkki saab seda tõendit taotleda ka kuidagi autokooli enda kaudu?
Elukohaks on Tallinn ja jutt käib B-kategooria juhilubade tervise tõendist.
Lugupidamisega

Vastus: Henn Rebane, autoinsener, teooria- ja sõiduõpetaja, OÜ Autosõit Tallinna autokooli direktor, Autosõit OÜ, www.autosoit.ee

Mootorsõidukijuhi tervisetõendi väljastab lisaks perearstile suuremate raviasutuste juures tegutsev liiklusmeditsiini komisjon. Lisaks on tõendi saamise võimalus ka suuremates erakliinikutes.

Ida-Tallinna Keskhaigla liiklusmeditsiini komisjoni kohta leiate infot aadressil: http://www.itk.ee/kliinikud/sisekliinik/sisekliinikust/tootervishoiukeskus/mootorsoidukijuhi-tervisetoend