Liikluskoolitus

Küsimus: Mis aja jooksul peale lõppastme koolitust tuleb lõplike lubade saamiseks ARKi pöörduda?26.10.2012

Tere,
Minu esmased load said läbi 20. aprillil 2012 ning lõppastme kooli läbisin 13. juuli 2012. Peale seda ei ole ma rahalistel põhjustel ARKi jõudnud.
Kas ja kui kaua on mul võimalik lõplike lubade saamiseks ARKi pöörduda?

Vastus: Henn Rebane, autoinsener, teooria- ja sõiduõpetaja, OÜ Autosõit Tallinna autokooli direktor, Autosõit OÜ, www.autosoit.ee

Kehtetuks muutunud esmased juhiload saate pärast lõppastme koolituse läbimist Maanteeameti liiklusregistris vahetada juhilubade vastu ühe aasta jooksul pärast juhilubade kehtivuse tähtaja möödumist. Kui esmased juhiload on kehtetud üle aasta, tuleb sooritada teooria- ja sõidueksam ning seejärel väljastatakse uued esmased juhiload.