Liikluskoolitus

Küsimus: Kui esmased juhiload on aegunud, kas pean uuesti läbima teooria ja sõidueksami?06.01.2013

Esmased juhiload lõppesid mul 02.06.2012 ja ma pole siiani lõppastme koolitust ära teinud. Kas ma saan teha seda veel, et ma ei peaks uuesti tegema teooria ja sõidueksamit ARK-s? Esmaseid ei saa enam ju pikendada?

Vastus: Henn Rebane, autoinsener, teooria- ja sõiduõpetaja, OÜ Autosõit Tallinna autokooli direktor, Autosõit OÜ, www.autosoit.ee

Esmaseid juhilubasid saate esitatud andmetel vahetada pärast lõppastme koolituse läbimist kuni 2. juunini 2013. Pärast seda tuleb esmase juhtimisõiguse uuesti taotlemiseks sooritada teooria- ja sõidueksam. Esmaseid juhilubasid ei ole võimalik pikendada.