Liikluskoolitus

Küsimus: Kas mul on võimalik sooritada teooria- ja sõidueksam enne 18-aastaseks saamist?22.01.2013

Alustan veebruari alguses sõidukoolitusega B kategooria lubade saamiseks ja augusti keskel saan 18. Arvestuste järgi siis peaks autokool läbi saama juuli alguseks ehk. Kas mul on võimalik siis kohe teha ARKi teooria- ja sõidueksam ära? Et siis saan sünnipäevaks load kätte?

Vastus: Henn Rebane, autoinsener, teooria- ja sõiduõpetaja, OÜ Autosõit Tallinna autokooli direktor, Autosõit OÜ, www.autosoit.ee

Selleks, et saada 18 aasta sünnipäeval B-kategooria juhiload, tuleb eelnevalt läbida B-kategooria mootorsõidukijuhi koolitus täies mahus ja sooritada teooria- ja sõidueksam liiklusregistris. Teooriaeksami saab liiklusregistris sooritada mitte varem kui 6 kuud ja sõidueksami mitte varem, kui 3 kuud enne 18-aastaseks saamist.