Liikluskoolitus

Küsimus: Kas riiklikul sõidueksamil saab kasutada ka automaatkäigukastiga eksamiautosid?19.03.2013

Kas ARK-is on juba automaatkäigukastiga eksamiautosid? Kas on võimalik eksamit sooritada ka oma autoga? Ei meeldi mulle see sidur kohe mitte kuidagi.

Vastus: Henn Rebane, autoinsener, teooria- ja sõiduõpetaja, OÜ Autosõit Tallinna autokooli direktor, Autosõit OÜ, www.autosoit.ee

Maanteeameti liiklusregistris on võimalik sooritada sõidueksam automaatkäigukastiga sõidukiga. Sellise sõiduki ametlik nimetus on siduripedaalita auto. Minu andmetel selliseid sõidukeid Maanteeametil eksami sooritamiseks ei ole, kuid neid on võimalik eksamisõiduks rentida. Iga auto selleks kahjuks ei sobi, sest sõiduk peab vastama eksamiautole kehtestatud nõuetele ja olema läbinud vastava tehnoülevaatuse.

Kui kaalute eksami sooritamist siduripedaalita autoga, siis peate arvestama, et edaspidi ei tohi Te juhtida manuaalkäigukastiga sõidukeid, kuna sellise sõiduki juhtimiseks puudub Teil siis juhtimisõigus.