Liikluskoolitus

Küsimus: Kas saan juhiloa eksamile minna kuigi esmaabi koolitus on läbitud, kuis tõendit veel käes ei ole?25.03.2013

Tere!
Läbisin esmaabi koolituse, aga tunnistuse väljastamisega läheb kuni 2 nädalat, sest sekretär on puhkusel. Kas ma saan ilma tõendita juba ARKi eksamitele minna, sest koolitus on ju läbitud või pean ootama kuni tõendi saan?
Ette tänades,

Vastus: Henn Rebane, autoinsener, teooria- ja sõiduõpetaja, OÜ Autosõit Tallinna autokooli direktor, Autosõit OÜ, www.autosoit.ee

Esmaabi koolituse läbimist enne autokooli lõpetamist kontrollib autokool ja vastutab selle eest, et koolitus oleks läbitud. Seega ei tohi autokool väljastada mootorsõidukijuhi koolituskursuse tunnistust enne, kui koolitatav on läbinud autokooli kursuse täies mahus. Maanteeameti liiklusregistris eksamile registreerides minu andmetel esmaabi koolituse tunnistuse olemasolu ei kontrollita.