Liikluskoolitus

Küsimus: Elan Soomes - kas saan juhiload teha Eestis?19.04.2011

Tere,
Kas on võimalik autojuhiload teha Eestis, kui olen 6 kuud elanud Soomes ning mul on Soome isikukood ja sissekirjutus. Eestis on mul samuti elamine olemas. Juhiload soovin ära teha käesoleval suvel.
Tänan!

Vastus: Henn Rebane, autoinsener, teooria- ja sõiduõpetaja, OÜ Autosõit Tallinna autokooli direktor, Autosõit OÜ, www.autosoit.ee

Mootorsõiduki juhiks õppimise üheks tingimuseks on, et koolituskursusele võetakse õppima isik, kes on Eesti kodanik ja kelle alaline elukoht on Eestis või elamisloa alusel Eestis viibiv välismaalane.

Kui Teie alaline elukoht on Soomes, siis peate ka koolituse läbima ja juhtimisõiguse taotlema Soomes.