Liikluskoolitus

Küsimus: Kui esmased juhiload on aegunud, kuidas saaksin nüüd uuesti juhiluba taotleda?26.03.2013

Tere,
Läbisin autokooli 2009.a., sooritasin ka riiklikud eksamid ning sain esmased juhiload. Peale nende aegumist jäi lubade vahetamine katki.
Kui nüüd sooviksin uuesti lubasid taotleda siis kas pean tegema lisaks libeda- ja pimedakoolituse (kehtiv tervisetõend ja meditsiinikoolitus olemas) või piisab ainult riiklike eksamite läbimisest?

Vastus: Henn Rebane, autoinsener, teooria- ja sõiduõpetaja, OÜ Autosõit Tallinna autokooli direktor, Autosõit OÜ, www.autosoit.ee

Esitatud andmetest lähtudes hindan, et juhiload on kehtetud kauem, kui üks aasta. Seega peate nüüd sooritama Maanteeameti liiklusregistris uuesti teooria- ja sõidueksami ning taotlema uuesti esmase juhiloa. Kui autokool on lõpetatud enne 01.10.2011 (tunnistuse väljastamise kuupäev), siis libeda- ja pimedakoolituse läbimist esmase juhiloa taotlejalt ei nõuta.