Liikluskoolitus

Küsimus: Kui roller on registris minu nimel, kas rolleri sõbrale laenamiseks on vaja mingit volitust?23.04.2013

Kas ma võin laenata rollerit sugulasele, et ta käib korraks poes, kui roller on ark-is minu nimel?

Vastus: Henn Rebane, autoinsener, teooria- ja sõiduõpetaja, OÜ Autosõit Tallinna autokooli direktor, Autosõit OÜ, www.autosoit.ee

Rolleri kasutada andmine teisele isikule on nagu iga teise mootorsõiduki puhul. Kui sõiduki juhil on ette näidata sõiduki registreerimistunnistus, on ta selle sõiduki seaduslik kasutaja. Meeles tasub aga pidada seadusega ettenähtud sõiduki omaniku vastutust juhul, kui taoline mootorsõiduki kasutamine on seotud mingite muude õigusrikkumistega.