Liikluskoolitus

Küsimus: Kui mul jäid nõukogudeaegsed load vahetamata, kas siis pean nüüd autokooli uuesti läbima?03.05.2013

Sain B,C kategooria autojuhiload 1985 aastal. Hiljem, kui oli kohustuslik lubade (nn vene lubade) ümbervahetamine, jäi see mul tegemata. Kui ma praegu tahan lube, kas ma pean siis koolituse algusest peale läbi tegema või on võimalik teha teooria ja sõidu eksam ilma programmi läbimata?

Vastus: Henn Rebane, autoinsener, teooria- ja sõiduõpetaja, OÜ Autosõit Tallinna autokooli direktor, Autosõit OÜ, www.autosoit.ee

Oma küsimusele saate ammendava vastuse, kui pöördute olemasolevate dokumentidega koolituse läbimise ja/või juhtimisõiguse omistamise kohta (koolitunnistus ja kehtetu juhiluba) Maanteeameti liiklusregistri büroo poole. Suure tõenäosusega on Teil juhtimisõiguse taastamiseks vajalik sooritada teooria- ja sõidueksam.